Videó: Hogyan Lehet Megtanulni Tengerparti Teniszt Játszani

Videó: Cigánykerék kéz nélkül és squishy mánia🙂😁👍 2024, Lehet
Anonim

A tengerparti tenisz - egy sokak számára elérhető izgalmas és szerencsejáték-játék - egyre népszerűbb Oroszországban. A játék megtanulása egyáltalán nem nehéz, csak készletet kell készítenie, vagy meg kell tanulnia a szabályokat.

Hogyan lehet megtanulni tengerparti teniszt játszani

Tollaslabda vagy tenisz?

A tengerparti tenisz egy viszonylag fiatal sport. Az első szakági versenyekre a huszadik század végén került sor, ezeket a játék hazájában - Olaszországban - rendezték. Kezdetben a játék hasonló volt a tollaslabdához, vagyis a játékosok úgy ütötték le a labdát a hálóról, hogy nem ütötték meg a pályát, mint a teniszben. Ezenkívül a tengerparti teniszben megengedett a zene kísérete, amely dinamikát és természetesen szórakozást ad a játéknak.

A bevonattal szemben támasztott követelmények nyilvánvalóak: sima homok, héjaktól, kövektől, üvegtől mentesen. A játékvezetők és maguk a játékosok is nagyon igényesek a pálya elrendezésére. Nem különbözik a strandröplabda vonalától: 8x16 méter, 2, 5 - 5 cm vonalvastagsággal. Mivel a labda hatótávolsága nem korlátozott, a játék pályáját a pálya kerületén kerítéssel kell felszerelni. Előfeltétel a háló magassága, amely 170 cm, és a gyeptenisztől eltérően a háló magassága a talajtól a fémrudak végéig tartó magasságát jelenti, amelyeken oldalirányban tartják.

A tengerparti teniszt csökkentett tömörítésű, vagy félig leeresztett labdával játsszák. Az ütők szénszálból, üvegszálból vagy Kevlarból készülnek. Ütő hossza 50 cm, szélessége 26 cm.

Három készlet a barátok számára

A játékot három vagy öt szettben játsszák, a győzelem feltételeit a meccs előtt közlik. A tengerparti tenisz pontszáma megegyezik a teniszével. Vagyis a játékosok játszanak, és amikor hat győzelmet aratnak, megnyerik a szettet. Van egy kikötés, hogy játékvezető hiányában a pályán, például meccs közben „szórakozásból” a szerver minden meccs előtt kihirdeti a pontszámot. Ha a meccsek közötti különbség kevesebb, mint kettő, akkor a döntő labdát játsszák.

A tengerparti tenisz egy csapatjáték, amelyet kétfős csapatok játszanak, és ez ismét összehozza a teniszt és a strandröplabdát. Sorsolás útján a csapatok választják a mező oldalát, az adogatás vagy a fogadás jogát, átadhatják a választást az ellenfélnek.

A szett minden páratlan játékában bíróság változik. Ha a labda hozzáér a pálya vonalához, akkor a támadó felé pontként számít. Ha a labda hozzáér a pálya felszereléséhez (háló, játékvezetői torony, kerítések), a pontot a sztrájkoló csapat elveszíti.

A labdát a hátsó jelző vonal mögül tálaljuk a játék előtt meghatározott sorrendnek megfelelően. A labda csak azután pattan meg, amikor átlépte a hálóvonalat. Ha a labda a hálóba kerül, akkor az nem számít elveszettnek, a játék folytatódik.

A strandtenisz természeténél fogva folyamatos játék, a játékban megengedett maximális szünetet, 90 másodpercet a játékosok adják meg a pálya váltáshoz.