Tartalomjegyzék:

Videó: Hogyan Lehet Megverni A Backgammonot

Videó: A Legerősebb Gyerekek a Világon! Akik Hatalmas Izmokat Növesztettek! 2024, Április
Anonim

A régi keleti backgammon játék ma is nagyon népszerű. Első pillantásra a backgammon nagyon egyszerű játéknak tűnik, amely nem igényel különösebb stratégiát. Elég csak dobni a kockát és mozgatni a zsetonokat a kapott pontoknak megfelelően, és a győzelem teljes egészében a véletlenszerű szerencsétől függ. Valójában ez egyáltalán nem így van, és kisebb esett pontszám mellett is okos cselekedettel ragyogó győzelmet lehet elérni.

Hogyan lehet legyőzni a backgammonot

Utasítás

1. lépés

A játék legelejétől kezdve ne feledje, hogy a játék lényege, hogy minden zsetont eltávolít az asztalról az ellenfél előtt. Ehhez véletlenszerű számú pontot dob a kockára, és azoknak megfelelően mozgatja a számlálókat. Mielőtt azonban minden egyes új mozdulatot elvégezne, meg kell határoznia, hogy hasznos lesz-e az Ön pozíciójához.

2. lépés

Ne feledje, hogy a stratégiai fölényt már a játék legelején meg kell hódítani. A legnagyobb siker elérése érdekében tartsa be a régi szabályt: az egyik zseton megy előre, a második pedig a "fejből", vagyis a kiindulási helyzetből származik, amikor az összes zseton ugyanazon az első vonalon helyezkedik el. Ez a technika lehetővé teszi az összes zseton gyors bevezetését a játékba, és a legelőnyösebb pozíciók elfoglalását.

3. lépés

A játék elején ne engedd, hogy ellenfeled háromnál több szomszédos pozíciót foglaljon el a "fejednél". Ellenkező esetben ez nagy előnyt jelent számára, és sokkal nehezebbé teszi, hogy kivonja saját zsetonjait a kiinduló helyzetből. Ennek megfelelően, ha az elejtett pontok száma és a játékhelyzet lehetővé teszi, próbáljon hasonló pozíciókat foglalni az ellenség oldalán.

4. lépés

Ne törekedjen a 6. pozíció elfoglalására a "fejétől", mivel ez nem nyújt taktikai előnyöket. Lehetetlen áttérni róla a tábla ilyen fontos harmadik negyedére (az ellenfél oldalára), és rendkívül kényelmetlen előremozdítani a dámait. Jobb, ha megpróbálsz felkelni valamivel korábban (a tábla első negyedének 4-5 pozíciójánál), vagy már a 2. negyed közepén, hogy ebből a helyzetből azonnal az ellenfél térfelére léphess..

5. lépés

A játék kezdetétől kezdve különös figyelmet fordítson a kieső jackpotra (duplikált pontok a játék kockáján - 2x2, 4x4, 6x6 stb.). A jackpot lehetővé teszi, hogy szükség esetén négy mozdulatot tegyen kettő helyett, és ez egy nagyon fontos pont. Ezért kezdetben próbálkozzon a zsetonok rendezésével, figyelembe véve a duplázás lehetőségét. A sikeres helyezés és az időben nyert jackpot gyökeresen megváltoztathatja a játék teljes eredményét.

6. lépés

Ha azt látja, hogy ellenfele az 1. és 2. negyedéhez közeledik, próbáljon akadályokat kialakítani zsetonjai számára, egymás után 3-5 pozíció elfoglalásával. Hat pont nem nagyon jön fel, és az 5 ellenőrből álló szilárd vonal jelentősen lelassíthatja az ellenfél fejlődését.

7. lépés

Amikor már közel járt az „otthonhoz” (a tábla utolsó negyedében, ahonnan elkezdheti az ellenőrző csepegtetést), próbálja azt közepétől halmozottan elfoglalni, elfoglalva a legelőnyösebb helyzeteket, amelyekbe könnyedén áthelyezheti a dámait. Mozgás közben próbálja megvédeni az összes dámaját, hogy egyiket se akadályozza az ellenfél darabja. Ellenkező esetben az egyik ellenőr sikertelen helyzete miatt sokáig elakadhat a helyén és elveszítheti az egész játékot.