Alexander Karelin: életrajz és Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Alexander Karelin: életrajz és Személyes élet

Videó: Мастер-классы Карелина 2010 года 2024, Április
Anonim

A szovjet időszak alatt a sport rohamos fejlődésnek indult az országban. Számos új irány jelent meg szerkezetében, az egyik a görög-római birkózás volt. Alexander Karelin a görög-római birkózóiskola egyik fő képviselője lett. Jelenleg a sportoló nemcsak háromszoros olimpiai bajnok, hanem az Állami Ház helyettese is.

Sándor Karelin

Karelin Sándor életrajza

Sportoló, harcos, olimpiai bajnok Alekszandr Alekszandrovics Karelin 1967. szeptember 19-én született Novoszibirszkben. A fiú egyszerű családban született. Apa - Alekszandr Ivanovics dömperként dolgozott, szakszerűtlenül bokszolt. Anya - Zinaida Ivanovna - alkalmazott. Mindkét szülő meglehetősen nagy, és a fiú öt és fél kilogrammos hőstimmel született.

Sándor gyermekkora óta foglalkozik sporttal. 14 éves korában Sasha belépett a görög-római birkózás "Petrel" szakaszába. Edzője, Viktor Mihailovics Kuznyecov észrevette Sándort az utcán. Lenyűgöző magasságot és korai testalkatot kapott. V. M. Alexander Karelin egyetlen edzője kovács lett.

Kezdetben az anya nem fogadta el fia hobbiját, tartós sérülésektől, kar- és lábtöréstől tartott, amely nélkül a szekciók és versenyek látogatása nem tehetett meg. A regionális bajnokság alatt Sándor eltörte a lábát. Zinaida Ivanovna megégette az egyenruháját, és megtiltotta az órákon való részvételt. A fiatalember azonban nem volt hajlandó. Ez volt a sportkarrierjének kezdete.

A középfokú végzettség megszerzése után Sándor belépett a novoszibirszki gépjármű-műszaki iskolába. Tanulmányai során a leendő olimpiai bajnok úgy döntött, hogy a novoszibirszki felsőbb katonai parancsnoki iskola kadétja lesz. Ugyanebben az évben a Szibériai Katonai Körzet sportvállalatába küldték szolgálatra. Aztán Sándor belépett és elvégezte az Orosz Belügyminisztérium Szentpétervári Egyetemét.

A hadseregben való szolgálata után Sándor belépett az Omszki Testnevelési Intézetbe, majd bekerült a nemzeti sportcsapatba.

Alexander Karelin sportkarrierje

Karelin sportélete sok győzelemben gazdag volt. Alekszandr a karrierje során egyetlen vereségét a Szovjetunió bajnokságán kapta meg, egy pontot veszített ellenfelétől. Ettől az időponttól kezdődött Alexander Karelin sportkarrierjének győzelmi sorozata.

Az első siker a Szovjetunió ifjúsági bajnokságának győzelme volt 1985-ben. Ezt követően Sándor olyan versenyeket nyer, mint a Szovjetunió bajnoksága a juniorok között, az RSFSR nyári sportnapja, a junior Európa-bajnokság, az RSFSR bajnokság, az Ivan Poddubny emlékére szervezett nemzetközi torna.

A birkózó első olimpiai aranyát 1988-ban kapta meg, a döntőben a bolgár sportolót, Rangel Gerovskit győzte le. 1992-ben Alexander második aranyat nyert a barcelonai olimpián. Az atléta utolsó versenye a sydneyi olimpia volt, ahol sportpályafutása 13 éve alatt először ezüstérmet kapott a birkózó. Alexander Karelin bejelentette sportkarrierjének végét.

A személyes élet és a család

Sándor életében mindig a családját helyezte az első helyre. Felesége és három gyermeke van - két fia és egy lánya. Az egyik fiú apja nyomdokaiba lépett, és szakmailag görög-római birkózással foglalkozik. Iván 2014-ben az ötödik helyet szerezte meg az orosz bajnokságban. Vaszilisa lánya hivatásos tornász.

Jelenleg Alexander Karelin teljes mértékben elkötelezett a politika iránt. Többször megválasztották Oroszország Állami Dumájába, megkapja Oroszország hőse díjat. 2013-ban Oroszország elnökének kitüntetését kapta. Sándor úgy véli, hogy képes és kell szolgálnia a társadalmat. Dolgozata "Integrált edzőrendszerek magasan képzett birkózók számára" gyakorlati útmutatóvá vált számos oroszországi sportoló számára.